Partnerzy i współpraca
Nawiązaliśmy współpracę z Wydziałem Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, której celem jest wspieranie rozwoju nauki, edukacji oraz innowacji. W ramach tego partnerstwa będziemy podejmować wspólne prace badawcze, rozwojowe i wdrożeniowe, skupiające się na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań i praktycznym zastosowaniu wyników badań. Ważnym aspektem współpracy jest także udział w budowaniu długoterminowej strategii rozwoju naukowego i dydaktycznego Wydziału, co pozwoli na wyznaczanie nowych kierunków i wzmacnianie pozycji akademickiej jednostki.
Wspólnie zadbamy o zapewnianie wysokiej jakości kształcenia, m.in. poprzez opiniowanie efektów uczenia się, programów studiów i dostosowywanie ich do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynku pracy. Kluczowe będzie również doskonalenie procesu kształcenia poprzez identyfikowanie kompetencji i umiejętności najbardziej pożądanych przez pracodawców oraz opiniowanie perspektyw rozwoju oferowanych kierunków studiów.
Wspieramy organizację praktyk zawodowych, które umożliwią studentom zdobycie cennego doświadczenia w warunkach pracy odpowiadających ich przyszłym wyzwaniom zawodowym. W ramach partnerstwa będziemy również promować osiągnięcia naukowe Wydziału w środowisku społecznym i gospodarczym, co przyczyni się do popularyzacji nauki oraz efektywnego transferu wiedzy i innowacji.
To partnerstwo otwiera nowe możliwości dla współpracy nauki, biznesu i edukacji, a jego efekty przyniosą korzyści zarówno środowisku akademickiemu, jak i gospodarce. Więcej informacji o realizowanych projektach już wkrótce!


Nawiązaliśmy współpracę z Fundacją Badań i Ochrony Przyrody, której celem jest wspólna realizacja działań na rzecz ochrony środowiska. W ramach tego partnerstwa podejmiemy wspólne prace badawcze, rozwojowe i wdrożeniowe, koncentrując się na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań ochrony przyrody oraz praktycznym zastosowaniu wyników naszych badań. Współpraca obejmuje także opracowywanie i wdrażanie planów ochrony cennych przyrodniczo obszarów, prowadzenie monitoringów, a także popularyzowanie nowych metod badań środowiskowych.
Nasze partnerstwo otwiera nowe możliwości dla rozwoju działań naukowych i edukacyjnych, a efekty naszej współpracy przyniosą korzyści instytucjom zajmującym się ochroną przyrody, jak i społeczności lokalnej.
Nawiązaliśmy współpracę z firmą Waterly Sp. z o.o. Waterly to polska firma rozwijająca system monitoringu jakości wód oparty na technologii IoT. Wykorzystując inteligentne boje pomiarowe z wieloparametrowymi czujnikami, Waterly umożliwia bieżące śledzenie kluczowych parametrów fizykochemicznych wód – między innymi takich jak pH, tlen, temperatura, przewodność czy ilość azotanów. Dane są przesyłane do chmury i dostępne w aplikacji na komputerze czy w smartfonie, a system automatycznie informuje o przekroczeniach norm. Rozwiązanie wspiera samorządy, instytucje ochrony środowiska i przemysł w ochronie zasobów wodnych i szybkiej reakcji nazanieczyszczenia.
